A tehetség csak kis rész adottság, nagy részt szorgalom. Nincs ez másként a rajztudással sem. Íme néhány egyszerű trükk, amivel elindulhatsz a Picassóvá válás útján!
Sokan, amikor ránézünk egy árnyékolt, minden részletében valósághű képre, azt kívánjuk, bárcsak tudnánk mi is úgy rajzolni.
Pedig ehhez semmi más nem kell, csak elhatározás. Bizony, a biztos rajztudáshoz idő és türelem kell, és rengeteg gyakorlás. De hidd el: minden fejfájást és idegeskedést kárpótol a pillanat, amikor végre valóban úgy jelenik meg a rajzlapon az a bizonyos sámli, ahogy a valóságban is kinéz!
Íme hát 8 tuti tipp, amitől lassan, de biztosan a legjobbat hozhatod ki magadból!
-
Ülj le és rajzolj. Ismételj.
Nem tudjuk elégszer elmondani: ismétlés a tudás Van Gogh-ja! Minél többször nekiveselkedsz annak, hogy megrajzold azt a bizonyos almát, annál magabiztosabb leszel, és annál precízebb munkát tudsz végezni. Egy cukrász sem könyvekből lesz jó cukrász!
Forrás: worldartsme.com
2. Inspirálódj
Rengeteget tanulhatsz mások munkájából. Kutasd át az internetet különleges rajzok után, tanulmányozd az alkotók kézvonását. Lehet, ők egészen máshogy árnyékolnak, mint ahogyan eddig csináltad…
Forrás: pinterest.com
3. Másold a nagyokat
Habár Da Vinci vagy Michelangelo zsenijét nehéz utánozni, de garantáltan sokat fejlődsz, ha megpróbálod lemásolni aktjaikat, portréikat. (Habár másolni más alkotókat nem szép dolog, de hidd el, ők biztosan nem bánják!)
Forrás: pinterest.com
4. Tarts magadnál vázlatfüzetet!
Rajzolj mindig, mindenhol – ehhez pedig elengedhetetlen egy zsebméretű vázlatfüzet, amit bármikor felcsaphatsz, amikor időd engedi és megörökítheted az előtted elsuhanó járókelőket. Ezeket a pár másodperces vázlatokat krokinak hívják és remekül fejleszti a kézügyességet.
Forrás: instagram.com
5. Kör, a végtelen inspiráció
Időpazarlásnak tűnhet, pedig nagyon is hasznos módszer lehet, ha kis és nagy köröket rajzolsz a füzetedbe. Ettől idővel egyre tökéletesebb formákat fogsz rajzolni, ami a vázlatkészítésnél is nagy hasznodra lesz. Ráadásul a kézügyességet is fejleszti!
Forrás: pinterest.com
6. Egyszerű dolgokkal kezdd!
Legtöbbünk célja, hogy tökéletes emberi alakot, arcot tudjunk rajzolni, nemde? A rajzolás eltanulása viszont nem itt kezdődik, hanem a legegyszerűbb formáknál. Indíts egyszerű tárgyakkal (asztal, sámli), amiken a perspektívát gyakorolhatod, aztán válts bonyolultabb házi eszközökre, gyümölcsökre. Eztán jöhetnek a kerti virágok, míg időközben, ha már a kis ujjadban is benne van a perspektivikus ábrázolás, elkezdhetsz arcot is rajzolni. Ezalatt persze végig “krokizhatsz”.
Forrás: chairschairs.info
7. A magazinok hatása
Hihetetlenül hangzik, de csak jót tehetsz magadnak, ha fotókat kezdesz rajzzá átalakítani. Ne azt figyeld, mennyire tudod tökéletesen átadni a formákat, hanem gyakorold a színezést és az árnyékolást. Ennek a trükknek köszönhetően szép lassan a saját stílusodra is rátalálsz.
Forrás: bentleyworks.us
8. Jelentkezz rajz- vagy festőkurzusra!
Akármennyi könyvet és netes oldalt végigbújhatunk, ha amúgy nehezen jutunk egyről a kettőre. Mert hát, valljuk be, néha az segít a legtöbbet, ha olyantól tanulunk, aki nálunk jóval tapasztaltabb. Iratkozz be egy rajztanfolyamra vagy járj el festeni! Mi tudunk egy jó helyet…