Vannak klasszikus kiállítások. Azokra gondolunk, amikor a jegyvásárlás után engedelmesen battyogunk teremről teremre, el- és/vagy rácsodálkozunk a képekre, talán meghallgatjuk az idegenvezetőt is, majd jókora adag kultúrával (és gyakran egy kis múzeumozós derékfájással) gazdagodva távozunk. És akkor vannak azok a kiállítások, amelyek nem véletlenül kerülnek be a világ leglátogatottabb tárlatai közé. Ezekből hozunk nektek néhányat, szépen sorban.
Jó-jó, többségükhöz el kell hagyni Magyarországot, de hát nincs elegensabb, mint egy menő kiállításra ráfogni a következő kiruccanást!
Forrás: https://torontoguardian.com/2021/08/little-canada-miniature-cities/
Kanada: nincs közel, de van egy jó kiállítása
Belátjuk, viszonylag kicsi esélye van annak, hogy a következő időszakban épp Kanadába utazol. De egyrészt, hátha mégis, másrészt, ha épp nem tervezel kiruccanni a juharszirup őshazájába, akkor is tetszeni fog annak a kiállításnak a koncepciója, amellyel a kanadaiak rukkoltak elő.
A Little Canada névre hallagató torontói kiállítás ugyanis pontosan az, aminek tűnik: Kanada miniatűr változata, méghozzá olyan perspektívából, ahonnan egyébként csak akkor gyönyörködhetnénk benne, ha tudnánk repülni: madártávlatból.
Mivel a külföldieknek viszonylag ritkán van arra lehetősége, hogy egész Kanadát bebarangolják turistaként, kapóra jöhet ez a kiállítás, ahol a Niagarát, Torontót, Ottawát, Québecet és a dél-ontariói Golden Horseshoe régiót is megtekinthetjük.
Forrás: https://torontoguardian.com/2021/08/little-canada-miniature-cities/
A világ egyik leglátogatottabb kiállítása - egy valóra vált álom
Jean-Louis Brenninkremeijer bevándorlóként csodálkozott rá Kanada látnivalóira. Amikor a gyermekei iskolai feladatai révén ő maga is jobban megismerte az ország történetét, úgy érezte, a sok-sok érdekességet szeretné megosztani másokkal is.
A hamburgi Miniatur Wunderland (a világ jelenleg legnagyobb vasúti terepasztala) adta az ötletet, hogy készítse el Kanada legfontosabb részeinek makettjét. Egy ekkora vállalkozást persze egyedül nem tudott volna megvalósítani, ezért segítőket és partnereket keresett. Hamarosan összeállt a nagy csapat, és elkészülhetett Kanada miniatűr változata, ami nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek számára is biztosítja a játszva tanulás örömét.
Forrás: https://torontoguardian.com/2021/08/little-canada-miniature-cities/
Legyél te is pirinyó!
A látogatók azt is kipróbálhatják, milyen érzés farkasszemet nézni kicsinyített önmagukkal. A különleges szolgáltatás keretében egy 3D-s scanner segítségével készítenek rólunk fényképet. Ezt követően, ha szeretnénk – no és persze van kedvünk egy kicsit mélyebben a zsebünkbe nyúlni…– akcióba lendül a 3D-s nyomtató, amely néhány perc alatt elkészíti saját, miniatűr verziónkat.
Forrás: https://torontoguardian.com/2021/08/little-canada-miniature-cities/
Még egy kis workshopos extra
A kiállításon az alkotókedvünket sem kell háttérbe szorítani: a tematikus workshopokon a látogatóknak megmutatják, hogyan tudnak maguk is miniatűr mesterműveket készíteni. Noha gyanítjuk, hogy Magyarországról senki nem fog most azonnal Kanadába utazni azért, hogy részt vehessen egy ilyen workshopon, ha mégis effélét fontolgatsz, szólunk, hogy ezekre a kis kreatív kézműveskedésekre előre be kell jelentkezni.
Most mondanánk, hogy akkor irány Kanada, de teljesen megértjük, ha inkább gyorsan rendelsz egy számfestő készletet, és otthon kreatívkodsz: ez sokkal költséghatékonyabb megoldás lesz. (Meg amúgy is: a kiállítás a jövőben tovább bővül…ha már odautazol, érdemes megvárni, amíg több lesz a látnivaló!)