A karanténban egy dolog biztos: enni kell. A kérdés az, hogy hogyan lehet művészi módon megakadályozni, hogy az állandó hűtőnyitogatás terebélyesedést eredményezzen? Egyszerű! Legalábbis akkor, ha te is rákattansz a japán Manami Sasaki új hobbijára, a pirítós pingálásra! Amíg ugyanis az alkotás készül, biztosan nem fogsz falatozni! Kivéve, ha közben túl sokszor ellenőrzöd az alapanyagok ízfaktorát...:)
Kis hazánkban az élesztő népszerűsége popsztárokat megszégyenítően szárnyal, ám Manami Sasaki egészen más módon aknázza ki a kenyérben rejlő végtelen lehetőségeket. Ő ugyanis festővászonként tekint a szeletekre.
Forrás: https://www.instagram.com/sasamana1204/
Karantén és művészet
Sasaki már a gimnáziumban is rajongott a szép dolgokért, nem csoda, hogy felnőttként is alkotói pályára lépett. A konceptuális, vagyis a gondolati művészet kiemelkedő alakja lett. A koronavírus miatti karantén egy olyan nőt zárt be a négy fal közé, aki nem csak dizájnerként dolgozott, hanem számos kiállítást is a háta mögött tudhatott. És mit tesz egy ízig-vérig művész, ha a vírus kitiltja az alkotás játszóteréről? Csinál egyet az otthonában!
Alkotómunka a konyhában
Forrás: https://www.instagram.com/sasamana1204/
Sasaki sosem volt az a típus, akinek mindig azon pörög az agya, hogy mikor és mit is kéne ennie. Ellenkezőleg: saját bevallása szerint képes volt annyira belefeledkezni a munkájába, hogy az éhségérzetét szinte észre sem vette, rendszertelenül táplálkozott, és egyáltalán nem figyelt oda arra, hogy kiélvezze az ételek ízét.
Ám a karanténban minden megváltozott. Méghozzá a toast kenyereknek hála. Ő pedig rájött arra, hogy a tudatos étkezés csodás dolog!
Piktorcsodák pirítósból
Forrás: https://www.instagram.com/sasamana1204/
Bizony pirítósból. Sasaki igazi varázsló, hiszen egy szelet toast kenyér, egy vajaskés és egy tű segítségével olyan alkotásokat rittyent, amelynek nem csak a gyomra örül, hanem a művészeteket értékelő tekintete is. Arról nem beszélve, hogy az alkotófolyamat során megtanulta élvezni és értékelni az ízeket.
A kenyértészta izgalmas vászon, amelynek élesztőtől duzzadó molekulái örömmel ölelik keblükre a különféle ízeket. Egy-egy “festmény” elkészítése 3-4 órát vesz igénybe, amelybe az aznapi dizájn kitalálása is beletartozik. Az ihletforrás pedig bőséges: Sasakinál fák, virágok, állatok, portrék és tájak egyaránt kenyérre kenhetők. A legfontosabb az, hogy a hozzávalókból minden ehető legyen, és a végeredmény ne legyen túlságosan természetellenes vagy művi.
Miért jó Neked, ha te is elkezdesz ételből alkotni?
Nem muszáj lemásolni Sasaki pirítóscsodáit, már egy ízlélesebb tálalás is sokat segíthet abban, hogy tudatosabban tekints az étkezésre. Figyeld meg a színeket, az ízeket, a textúrákat, és élvezd ki az evés minden pillanatát! Ha az ételkészítés és a kreatív tálalás számodra is flow élményt nyújt, máris találtál magadnak egy olyan kikapcsolódási formát, amelynek hála karanténban is kiélheted az alkotási vágyadat!
Amikor pedig a gasztromisszió egy-egy példánya inkább humorosra sikerül, semmint esztétikusra, nevetéssel orvosold a helyzetet!
Ti miket szoktatok sütni-főzni a bezártságban?